סוגי כאבים

כאבי גב בשם אישיאס – (Sciatica) הוא תסמין או סימפטום כרוני המופיע בצורת כאבים מאזור הגב באזור חוליה L4 לאורך מורד הגב והחוליות S3 מורד העכוז, שרירי העכוז, הירכיים, הרגליים על לקצה התחתון של הרגליים.

כאבי גב – Back Pain
כאבי גב היא תלונה נפוצה. רוב האנשים בעולם יסבלו מכאבי גב תחתון לפחות פעם אחת במהלך חייהם. כאב גב הוא אחת הסיבות הנפוצות ביותר שאנשים הולכים לרופא או לסיבות ההיעדרות מהעבודה.
כאבי גב נפוצים – Known Back Pains
להלן סוגי כאבי גב נפוצים:
כאבי גב תחתון – אם הנך סובל מכאב גב תחתון, אתה נמנה עם מיליוני אנשים ברחבי העולם.
כאב גב הנובע משרירים עלולות להתפתח מיציבה לקויה או פציעה ישירה הגורמת למעיכה של כלי דם ורקמות בתוך השריר עצמו. שני תהליכים אלו גורמים לתחושת כאב.
כאב גב הנובע מפרקים בחלקן האחורי של החוליות נמצאים פרקים שינויים או עומסים הנובעים מיציבה לקויה, עבודה פיסית קשה או פציעה עלולים לגרום להתפתחות דלקת בקופסית הפרק (מעטפת הפרק). במצב זה הכאב נובע מן התהליך הדלקתי עצמו אשר מגרה קצות עצבים, ומכיווץ שרירי המתלווה לתהליך הדלקתי.
כאב גב הנובע מדיסק בין החוליות נמצא הדיסק הבין-חולייתי. זהו חלק סחוסי שתפקידו ספיגת זעזועים. הדיסק עשוי שכבות חיצוניות של חומר סחוסי סיבי המונחות כשכבות כאשר חלקו הפנימי המרכזי עשוי מחומר צמיגי. בליטה בדיסק תגרום לחץ על עצבים או על חוט השדרה עצמו ולגרום לכאב מקומי ואף לכאב מקרין במורד הגפיים.
כאב גב הנובע מעצבים פנימיים הנמצאים בתוך חוט השדרה או עצבים פריפריים נמצאים מחוץ לחוט השדרה. לחץ על שורש עצב אשר יוצא מחוט השדרה. מורגש בדרך כלל בחולשה ובכאב במורד הגפיים.
כאב גב תחתון הנובע מהעצמות עלול להתפתח בעצם עצמה כתוצאה מאוסטיאופורוזיס, הגורמת לירידה בצפיפות העצם לרמה שבה נוצרים שברים מקרוסקופיים ו/או שברים מלאים בחוליות. מצב זה עלול לגרום לכאב כרוני או אקוטי, בהתאם. גרורות בעצמות כתוצאה מסרטן עשויות גם כן לגרום לכאבים.
כאבי ברכיים – Knee Pain
כאבים בברך או כאבי ברכיים הינה תלונה נפוצה המשפיעה על אנשים מכל הגילאים. כאבים בברך יכול להיגרם מפציעה, רצועה קרועה או סחוס קרוע.
• קריעה של רצועה צולבת קדמית (ACL) -. נפוץ במיוחד אצל שחקני כדורסל או גולשי סקי וקשור בשינויים פתאומיים בכיוון התנועות הסיבוביות של הברכיים.
• קרע במניסקוס (Torn meniscus) המורכב מסחוס קשה ופועל כבולם זעזועים בין עצם השוק ועצם הירך. קרע במניסקוס עלול לקרות כאשר הברך מסובבת תוך כדי נשיאת משקל.
• דלקת בברך ( Knee bursitis) עקב חיכוך של גידים ורצועות מפרק הברך בעצמות הברך ויצירת קרעים מיקרוסקופיים ברקמות, הרצועות והגידים העלולים לגרום לדלקות וכאבי ברכיים.
• דלקת בגידים (Patellar tendinitis) של הברך כתוצאה מגירוי של אחד או יותר מהגידים המחברים את השרירים לעצמות.
ספורטאים העוסקים בריצה, גולשי סקי ורוכבי אופניים נוטים לפתח דלקת בגיד ה – patellar שהוא גיד המחבר בין השריר הארבע ראשי בקדמת הירך אל עצם השוק.
• דלקת מפרקים ניוונית – Osteoarthritis – Degenerative Arthritis
דלקת מפרקים ניוונית היא הסוג הנפוץ ביותר של דלקת ומתרחשת כאשר הסחוס בברך שלך נשחק כתוצאה משימוש וגיל.
• דלקת מפרקים שגרונית – Rheumatoid Arthritis
דלקת מפרקים שגרונית הינה מחלה אוטואימונית אשר יכולה להשפיע כמעט על כל מפרק בגוף, כולל מפרקי הברכיים. למרות שדלקת פרקים שגרונית היא מחלה כרונית, הוא נוטה להחמיר עם הזמן וגם לחלוף ולחזור שוב.
• דלקת פרקים כרונית – Gout
דלקת פרקים כרונית נגרמת לרוב כתוצאה משיבוש מטבולי בגוף המתבטא בעלייה ברמת חומצת השתן בדם, כאשר גבישי חומצת שתן מצטבר בדרך כלל בפרקי הבוהן, אך יכול להתרחש גם בפרקי הברכיים.
דלקת פרקים כרונית – Pseudogout מובחנת לעתים קרובות כדלקת פרקים כרונית – Gout במקום pseudogout הדלקת נגרמת על ידי הצטברות של גבישי סידן המתפתחים בתוך נוזל המפרק לרוב במפרקי הברכיים.
• דלקת מפרקים שגרתית – Septic Arthritis
דלקת מפרקים שגרתית מלווה בדרך כלל בכאב, נפיחות, ואדמומיות וחום בדרך כלל ללא טראומה לפני תחילת הכאב
• תסמונת מתח יתר של רצועת הטיביאס – Iliotibial Band Syndrome
תסמונת זו מתרחשת כאשר הרצועה היוצאת מן החלק החיצוני של עצם האגן אל החלק החיצוני של עצם השוק נמתחת כל כך חזק עד שרצועת הטיביאס מתחכחת בחלק החיצוני של הירך, תסמונת זו נפוצה בקרב רצים למרחקים.
• כאב בפיקת הברך – (הפטלה) – Chondromalacia Patellofemoral
כאב הנובע בין פיקת הברך ועצם הירך הבסיסית (עצם הירך) היא תופעה נפוצה אצל צעירים, בעיקר אלה שיש להם חוסר תיאום קל של פיקת הברך, על ספורטאים, וגם אנשים מבוגרים, אשר בדרך כלל נוטים לפתח כאב בעקבות דלקת של פיקת הברך.

טניס אלבו – Tennis Elbow
כאבים במרפק מתחילים בצד החיצוני של המרפק ועלולים להתפשט אל האמה ושורש פרק כף היד. חולשה של המרפק וכף היד העלול להקשות על לחיצת ידיים, סיבוב מפתח וידית הדלת, להחזיק כוס, בקבוק וקושי לפתוח פקקים של בקבוקים וצנצנות.

תסמונת התעלה הקרפלית Carpal Tunnel
תסמונת התעלה הקרפלית מופיע בצורת כאב הנגרם מלחץ על העצב המדיאני בשורש כף היד.
מספר גורמים יכולים לתרום לתסמונת התעלה הקרפלית, כולל האנטומיה של פרק כף היד, בעיות בריאות, דפוסי השימוש ביד.
כאבי שרירים – Muscle Pain

הסיבות השכיחות ביותר לכאבי שרירים הם מתחים נפשיים ומתיחות פיסיות של שרירים כתוצאה ממאמץ . סוג זה של כאב הוא בדרך כלל מקומי, המושפעים משריר אחד או יותר שרירים בחלקי הגוף.
מתח או קרע בשרירים – Cramp Muscle

אבנים בכליות Nephrolithiasis-מחלה המתאפיינת בהימצאות אבן אחת או יותר בכליות ובדרכי השתן.
האבנים נוצרות כשהשתן הופך להיות סמיך מדי עקב הימצאות מלחים שונים בריכוז גבוה בתוכו.
https://he.m.wikipedia.org/wiki/אבנים_בכליות

אבנים בכיס המרה Gallstones- הן גושים מוצקים הנוצרים בכיס המרה. מרבית האבנים הן אבני כולסטרול (כ-80%) והיתר אבני פיגמנט (קלציום בילירובינט), שחורות או חומות.
אבני כיס המרה נמצאות בשכיחות גבוהה יותר יחסית אצל נשים (כ-16%) מאשר גברים(כ-8%).
https://he.m.wikipedia.org/wiki/אבני_כיס_מרה

דלקת בגידים, תסמונת צביטה בכתף – IMPINGMENT SYNDROME
תסמונת צביטה – זו הסיבה השכיחה ביותר לכאבים בכתף. במצב זה נצבט גיד סופרספינטוס SUPRASPINATUS בין עצם האקרומיון ובי הגבשושית הגדולה. הדבר גורם לדלקת בחלל הגידים, ומתבטא בכאבים בכתף ובזרוע במיוחד בעת תנועות של סיבוב פנימי של הזרוע מאחורי הגב, ותנועות הרמת יד למעלה והצמדתה לראש.

קרע בגידים בכתף rotator cuff
Rotator cuff הוא מערכת של 4 גידים שמקורם בארבעה שרירים (סופרספינטוס, אינפרספינטוס, סבסקפולאריס וטרס מינור). שרירים אלו נאחזים בעצם השכמה, והגידים אליהם הם מחוברים עוטפים את ראש עצם הזרוע ונאחזים בגבשושישיות הגדולה והקטנה.

לפרטים וקביעת טיפול חייגו 054-7793660 או מלאו פרטים ואחזור אליכם!