טכניקות מגע מהרפואה סינית

״רפואה סינית הינה תורה עתיקה בת אלפי שנים, המבוססת על פילוסופיה הוליסטית הרואה את הגוף והנפש כיחידה אחת. מרבית הידע בתקופות העתיקות הועבר מאב לבן ונשאר בתוך המשפחות. בתקופות מעט יותר מאוחרות החל תיעוד של כל החומר הרב. בזמן המהפיכה הקומוניסטית הוחרמו המטפלים הסינים כיוון שהם נחשבו אינטלקטואלים המאיימים על השלטון וספרי רפואה רבים נשרפו. אז הוקמה גם ועדה אשר הגדירה שניתן להשתמש בטיפולי רפואה סינית להרדמה וכאב. בשנות ה-70 פרצה רפואה סינית למערב ואושרה לטיפול בכל דבר.

רפואה סינית כוללת בתוכה תחומים רבים כמו: שיאצו, דיקור סיני, טווינא, מוקסה, כוסות רוח וצמחי מרפא. בגופנו ישנם 12 מרדיאנים שהם בעצם מסלולי אנרגיה על גבי הגוף ועליהם ממוקמות נקודות הדיקור. אלו אותם מרידיאנים אשר איתם אנו עובדים בדיקור סיני, בשיאצו ובטווינא.

כל מרידיאן מחובר לאיבר אותו הוא מייצג. ישנם 12 איברים כמו: ריאות, מעי גס, כליות, לב וכו'.לפי הרפואה הסינית ישנו איבר נוסף המכונה "המחמם המשולש", הוא נחש כתפקוד אנרגטי כאשר המקביל שלו ברפואה מערבית זו המערכת האנדוקרנית.

גם כאן אנו נפגשים עם היין והיאנג. יש לנו שישה מרדיאנים שהם יין ושישה שהם יאנג, שמחולקים ל-3 מרידיאנים יינים של היד אשר זורמים בחלק הפנימי של היד, שלושה מרדיאנים יינים של הרגל שזורמים בחלק הפנימי של הרגל, שלושה מרדיאנים יאנגים של היד שזורמים בחלק החיצוני של היד, שלושה מרדיאנים יאנגים של הרגל שזורמים בחלק הפנימי של הרגל. המרדיאנים של היד זורמים עד לפנים ואילו של הרגל זורמים מהפנים ועד לכפות הרגליים.

על גבי כל מרדיאן ישנם מס' נקודות, אלו הן נקודות הדיקור. כל המרידיאנים קשורים זה לזה ברשת סבוכה של מרידיאני חיבור פנימיים יותר, כך שנקודה מסויימת על גבי מרידיאן מסויים, משפיעה בסופו של דבר על נקודה אחרת במרידיאן אחר. לכל נקודה יש תפקיד או מס' תפקידים ספציפיים בהתאם למרידיאן עליו היא נמצאת ובהתאם למיקומה. לכל נקודה מלבד השפעה מערכתית, יש גם השפעה נקודתית. כל נקודה גם נדקרת בצורה אחרת מכיוון שחלקן נמצאות בעומק שונה, חלקן נמצאות על פני השטח כמו הנקודות שנמצאות בקצות האצבעות ברגליים ובידיים, וחלקן עמוקות יותר כמו הנקודות על הבטן. אך המשותף להן, הוא הצ'י שזורם בהן והתחושה שמרגישים בהן.״

הועתק מאתר אנרצ׳י-רפואה סינית.
בטיפול אני משלב טכניקות מגע מרפואה סינית עמ לשחרר מטענים במימד הפיזי.

לפרטים וקביעת טיפול חייגו 054-7793660 או מלאו פרטים ואחזור אליכם!